úterý 31. ledna 2012

P3: Odcházet se má stylově - Den 31.

Hospodové rozloučení s GA. Jahodové časy se mění.


pondělí 30. ledna 2012

P3: Podpis od Termoše - Den 30.

Na klubu se mi podepsal Termoš (rozuměj Terminátor v Pavlově podání) a foťák z toho byl tak paf, že ho vůbec nechtěl zaostřit.

neděle 29. ledna 2012

P3: Zimní SOOS - Den 29.

Ač je tam vstup zakázán, nemohli jsme si to nechat ujít a prošli jsme se pohádkově bílou rezervací SOOS.  Odpoledne pak zase směr Praha.

sobota 28. ledna 2012

P3: Svatba na západě Čech - Den 28.

Pepča s Kačenkou si dnes měli říct své ano a tak nás čekal výlet na západ Čech - do Františkových lázní. Ano si řekli, takže vše dobře dopadlo. V kostele tedy byla šílená zima, zábava skončila už v osm hodin večer a tak jsme se aspoň mohli projít krásně nasvíceným lázeňským městem.
pátek 27. ledna 2012

P3: Noční strašidelná Jahoda - Den 27.

Nastal den D, na který se přihlášené děti těší už dobrých 14 dní. Stejně tak dlouho trvaly postupné přípravy. Stálo to ale za to. Líbilo se - dostali jsme samé jedničky:-) I my jsme byli spokojeni, neskromně musím přiznat, že takovéto akce umíme:-)))čtvrtek 26. ledna 2012

P3: Za co, pane bože, za co? - Den 26.

se mi chce pod vlivem Kluse celý večer křičet. Chtělo by ještě dodat - trestáš tento prostý klub! A nestydím se přiznat, že už fakt nevím, jak s tím dál. Vliv na to má spousta věcí - na autory neplatí  nic - když si toho nevšímáme, když na ně křičíme, když domlouváme, rozmlouváme, zjišťujeme proč a ani slova o tom, že je nám to líto. Nic. Stejně tak, nepomáhá ani to, když jim za to zakážeme do klubu chodit. V podstatě stejně nic víc nemůžeme. A díky tomu, jak je barák postaven, prostě do vchodu, kde tenhle bordel dělají, nevidíme a ještě je to přes dvoje dveře. Takže se táži smutně a naštvaně dál - Co s tím?

úterý 24. ledna 2012

P3: Mise splněna - Den 24.

To je tak, když večer vám přijde mail o tom, že v březnu bude v Praze hrát Nohavica a že předprodej začíná druhý den (ještě, že mi ty novinky z jeho webových stránek chodí) a hned jsou plány na ráno jasné. Od půl deváté stojím před Hybernií a čekám až otevře pokladna. Vzhledem k tomu, že informace o předprodeji byli zveřejněny opravdu s minimálním předstihem, jsem suverénně první a v devět, když otevírají pokladnu, je nás ve frontě asi 10. Jaké je ale naše překvapení, když paní sice pokladnu otevře, ale  s tím, že Nohavicu ještě nemá v systému a neví, kdy jí ho tam dají (někdy během dopoledne). Neví taky, kolik bude stát. Naší frontu dost nechápe, lístků na oba koncerty je přece 2 tisíce! (víme, ale, že lístky na 3 koncerty do Lucerny zmizely minule během jednoho odpoledne). Po dvaceti minutách se konečně v systému objevuje a já kupuji 6 lístků po 700 Kč a hurrá do Jahody. Nohavica rozhodně už není jen obyčejným folkařem a dost z toho těží. Lístky v cenové relaci 600, 700 a 800 Kč nejsou nic levného, na koncert chodějí i lidé, kteří by na jiného folkaře nešli ani omylem, ale pořád si říkám, že to za to stojí. A protože to bude zase minimálně na další 3 roky jediná příležitost ho vidět naživo, tak si tuto hudební radost dopřejeme hned 2x. Honza ještě v poledne úspěšně vystál frontu do Divadla bez zábradlí. I zde za 700 Kč. Holt ví, že i tak se vyprodá. I když překvapivě lístky např. do Hybernie stále jsou (teda sem tam jeden).

pondělí 23. ledna 2012

neděle 22. ledna 2012

P3: Trampské Rokoko - Den 22.

Po dlouhé době jsme vyrazili na koncert Pavla Dobeše v rámci cyklu Trampské Rokoko. Od minulého koncertu (cca před 3 lety) nás ničím Dobeš nepřekvapil. Do kytary se umí pěkně opřít, co se týče mluveného slova je stále dost nervózní a trvá mu, než sdělí myšlenku, některé průvodní slovo bylo stejné a stále působí (alespoň na mě) ukřivděným dojmem. Koncert byl ozvláštněn tím, že ho uváděl Vladimír Čech (sympaťák) a tak došlo i na otázky z publika jak na Dobeše, tak na Čecha. Z rozhovoru mě zaujala Dobešova rychlá a razantní odpověď NE na otázku, jestli by nechtěl udělat nějaký společný projekt s Nohavicou a Plíhalem. Zajímavé zjištění a to jsem měla za to, že to kdysi byli (alespoň trochu) kamarádi. No ale ono to asi souvisí s tím pocitem, který z jeho koncertu minulého i tohoto mám - ten pocit ukřivděnosti, to, že není tak populární. I když z mého pohledu třeba na Country radiu ho dost protěžují (ono i Country radio je mediálním partnerem Trampského Rokoka) a hrají ho několikrát denně (což si třeba takový Plíhal může nechat zdát a je to i více než Nohavica). No ale krom toho mluveného slova to byl koncert fajný, mám jeho písničky ráda. Domu jsme přijeli až ve čtvrt na jednu v noci. Trochu za to mohlo i to, že měli blbě vytištěný čas začátku na lístcích (19:00) a samotný koncert ve skutečnosti začínal až v o hodinu později. Ale i tak, počtem písní Dobeš rozhodně nešetřil. A potěšilo i to, že jsme zde sehnali s 50% slevou lístky na Roberta Křesťana a Druhou trávu na březen.

sobota 21. ledna 2012

P3: Honzi vaří a já tvořím:-) - Den 21.

Honzi dnes vařil pečený guláš s knedlíkem a já po dlouhé době si zase začala hrát s drátky a korálky. Honzi mi totiž dodělal jig destičku, tak jí musím otestovat. Je sice lehce megalomanská, ale funguje.


pátek 20. ledna 2012

P3: Odpočinkový den - Den 20.

Odpočinek a úklid. Flákací pátek v člověčí i potkaní říši.

čtvrtek 19. ledna 2012

P3: Obrázek pro lepší pracovní pocit - Den 19.

Lehká pracovní depka - prudiči zase prudili a to i poté, co jsme jim důkladně promluvili do duše. Tak nevím. Plány na řešení docházejí. V podstatě stejně nic nezmůžem. A řešení navrhnuté zhora se mi nelíbí, tedy šlo by, ale muselo by být pojato trochu jinak. Ale uvidíme v pondělí, snad bude příležitost ho na poradě probrat.
Krásný obrázek se vzkazem, který tuto pracovní depku lehce zmírnil.

středa 18. ledna 2012

P3: Pracovní - Den 18.

Taková normální pracovní středa.

úterý 17. ledna 2012

P3: Pocukrováno - Den 17.

Paní zima zase na chvíli vyhrála. Odpoledne už ale bylo zase blátivo.Plánujeme ve velkém.

pondělí 16. ledna 2012

P3: Doučovací pomocník - Den 16.

Vzhledem k tomu, že doučujeme, nebo spíše pomáháme s úkoly, i dětem v první třídě, rozrostly se naše pomůcky o toto super počítadlo.

neděle 15. ledna 2012

P3: Balón, nebe a myší focení - Den 15.

Dopo u našich. Odpo jsme z okna pozorovali balón nad Prahou. Vzhledem k správným povětrnostním podmínkám jsme ho mohli pozorovat i z oken našeho bytu, kam jsme se procházkou přesunuli.Zapadající sluníčko vykouzlilo nádhernou scenérii nad Jižákem.Večer jsem se snažila fotit Jahodové myšáky, které tu mám opět na návštěvě. Po dlouhém boji jsem jednu sourozeneckou zvládla vycvaknout.Většinu doby ale nespolupracovali - stále něco jedli, zvědavě lezli k foťáku, prali se v boudě, provokovali Matyho (ano, ten ocas, do kterého Jerry kouše, je jeho) a předváděli různé akrobatické kousky na kleci, která vlastně pro ně klecí není, protože stále ještě prolezou mezi šprušlema.


sobota 14. ledna 2012

P3: Bílo, procházka a vaření - Den 14.

Ráno nás čekal z okna bílý pohled.Dopo jsme se šli projít k přehradě a lesoparkem zpátky dom. Plánují se tu velké změny - třeba stavba rozhledny.
Odpo jsem opět experimentovala a vařila smažené banány s karamelovou omáčkou. Bylo to dobré, jen to chce dát příště do omáčky méně cukru - byla moc sladká. Večer pak jel Honzi do práce a já s Matym k našim.

pátek 13. ledna 2012

P3: Vařící experiment a mega kulturní akce - Den 13.

Po dlouhé době jsem zase měla chuť vařit něco, co jsme zatím nejedli. Tak jsem si našla recept, nakoupila suroviny a pustila se do práce. A povedlo se a bylo to dobré:-)
Jinak praní, zametání, luxování, mytí nádobí... Po týdnu v práci konečně čas na domácnost.A dopoledne se po obloze honily nádherné mraky.Večer jsme s Honzim vyrazili do O2 arény na akci "5 let spolu", kterou pořádala O2 pro své zaměstnance. Zajímavý kulturní zážitek pro 10 tisíc vyvolených. Viděli jsme Lucii Bílou, Kryštof a lasershow. Dojmy s malým zamyšlením na mém druhém blogu.čtvrtek 12. ledna 2012

středa 11. ledna 2012

P3: Saturnin - Den 11.

Dopo a odpo v práci, večer do divadla - na Saturnina. Bylo to neobvyklé, ale fajné a bavilo. Jen nevím, jestli bych na to chtěla jít ještě jednou... Holt to některá svá ale mělo.

úterý 10. ledna 2012

P3: Unavená - Den 10.

Unavená, jako ta kytka ve váze u mě na stole. Tři porady v jeden den není zrovna dobrý  nápad. Navíc ráno nejel autobus s kterým jsem potřebovala jet, což je k intervalu 30 minut dost problém. A zrovna dneska jsem potřebovala přijít včas. Stalo se. Začíná se zajíždět nová vedoucí, přibývají povinnosti. Takže od února z úvazku 0,8 na 1.

pondělí 9. ledna 2012

P3: Je to tu zase - Den 9.

Opět se někdo přes víkend nudil. Nechali jsme to zatím bez povšimnutí, schránku jsme si schovali - téma měsíce máme vandalismus, ještě jí využijeme. To, že byla schránka předtím přivrtaná do zdi baráku, asi nemá cenu zmiňovat.
Jinak obvyklý klubový šrumec. Pomáhala jsem s domácími úkoly. Nic náročného, ale je to těžké, když zařazení do specky je oprávněné. Obvyklé vysvětlovací strategie nepomáhaly. Ale nadšení ze správného výsledku bylo úžasně povzbuzující:-)
Malovali jsme a povídali. Některé dětské osudy jsou neuvěřitelné. Nejvíc ale zaráží ta nenucenost s kterou to vyprávějí. Jako kdyby třeba četly, co bude večer v televizi.
Kreslení se nakonec zvrhlo v portréty, asi je ta láska ke slonům u mě vidět na první pohled:-)

neděle 8. ledna 2012

P3: Vánoce v krabici - Den 8.

Odstrojili jsme stromeček, ozdoby nandali do krabice a uklidili.


Potkánci dnes u Matyho bydleli celé odpoledne. Maty jim dal jasně najevo, kdo je tu pánem, takže jim nezbývalo nic jiného než spát za boudou nebo před boudou. Buda byla jejich, když tam Maty nebyl nebo když usnul:-)